Listwy przypodłogowe - propozycje

Listwy przypodłogowe to dość istotny element, jeśli chodzi o wykończenie wnętrz. Nie tylko maskują zazwyczaj niezbyt estetyczne łączenie podłogi ze ścianą, ale pełnią także funkcję dekoracyjną. Dlatego warto poświęcić chwilę na ich staranny wybór. Poniżej przedstawiamy Ci kilka propozycji listew przypodłogowych.
Listwy przypodłogowe - propozycje

Listwy MDF

Listwy przypodłogowe MDF są obecnie najczęściej wybieraną opcją. Możesz dobrać je do koloru paneli lub na zasadzie kontrastu. Będą także pasowały do różnego rodzaju płytek lub terakoty. Są łatwe w montażu i docinaniu, a także wytrzymałe i odporne zarówno na czynniki mechaniczne, np. uderzenie, jak i na wodę. Listwy przypodłogowe MDF nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Są dostępne w bogatej ofercie kształtów, kolorów oraz w różnej długości. Dzięki temu dopasujesz je zarówno do wysokości pomieszczenia, jak i przestrzeni między meblami. Na wyższe listwy warto zdecydować się w korytarzu, gdzie istnieje duże ryzyko zabrudzenia ścian u dołu czubkami butów. Ciekawą opcją jest zastosowanie białych listew przypodłogowych (cokołów) w połączeniu z listwami sufitowymi w tym samym kolorze. Szczególnie jeżeli lubisz wnętrza w klasycznym, eleganckim stylu lub w modnej w ostatnich latach stylistyce glamour. Tego typu listwy przypodłogowe pomogą Ci także oddzielić optycznie ścianę od podłogi, dzięki czemu stworzysz we wnętrzu dwie niezależne powierzchnie. Dzięki białym listwom przypodłogowym wyeksponujesz np. tapetę z ciekawym wzorem lub grafiką albo podkreślisz kolor ściany.

Listwy przypodłogowe do parkietu

W tym przypadku kieruj się w pierwszej kolejności rodzajem drewna, z jakiego jest wykonany Twój parkiet. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć go z naturalnymi, białymi listwami przypodłogowymi. Szczególnie sprawdzą się w przypadku starego parkietu, który został odnowiony. Nowoczesne listwy przypodłogowe odświeżą wnętrze i dodadzą lekkości surowej drewnianej podłodze. Biel to uniwersalny kolor, dlatego podkreśli strukturę i wzór Twojej podłogi. Listwy przypodłogowe MDF wypadają także dużo korzystniej cenowo niż listwy z litego drewna. Ma to szczególne znaczenie przy dużych powierzchniach.

Listwy przypodłogowe LED

W ostatnich latach listwy przypodłogowe LED zyskały na popularności. Oprócz nowoczesnego charakteru, ich niekwestionowaną zaletą jest także praktyczność. Mogą pełnić funkcję dodatkowego źródła światła i stworzyć niepowtarzalny klimat w danym wnętrzu, szczególnie w sypialni, gdzie delikatne i subtelne światło jest jak najbardziej pożądane. Takie listwy przypodłogowe doskonale doświetlą także przestrzeń przy schodach. Listwy przypodłogowe LED idealnie pasują do industrialnych, surowych wnętrz, gdzie królują cegły, beton i szkło. Z drugiej strony, te listwy przypodłogowe są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem wkomponujesz je do przytulnego salonu, tonącego w poduszkach i innych tekstyliach. Wysokiej jakości produkty odnajdziesz na ilistwy.pl, specjaliści doradzą Ci, które rozwiązanie będzie najlepsze.